Ranking kredytów gotówkowych

Na rynku finansowym możemy znaleźć wiele ofert kredytów gotówkowych różnych banków. Chociaż zwykle kredyty gotówkowe (przeznaczone na dowolny cel) są wyżej oprocentowane, niż np. kredyty hipoteczne, cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością.

Wynika to głównie z dwóch czynników: łatwości, z jaką możemy taki kredyt otrzymać - w większości banki starają się ograniczyć formalności do minimum, oraz krótkiego czasu oczekiwania na środki pieniężne - często możemy się cieszyć gotówką na koncie jeszcze tego samego dnia, w którym wypełniliśmy wniosek.

 

Kredyt gotówkowy - na dowolny cel

Marzysz o fajnych wakacjach, planujesz remont mieszkania, a może potrzebujesz dofinansowania dla swoich mniejszych czy większych inwestycji? Kredyt gotówkowy da Ci zastrzyk finansowy, który umożliwi Ci natychmiastowe zrealizowanie swoich planów.

Często po kredyt idziemy po prostu do banku, który prowadzi nasz ROR, nie zastanawiając się, czy niepotrzebnie nie przepłacamy. Na koszt kredytu składa się bowiem nie tylko jego oprocentowanie, ale także prowizja za przyznanie kredytu (która może być wliczona w kwotę kredytu), ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, itd. Co więc zrobić, aby biorąc kredyt gotówkowy nie przepłacać?

 

Kredyty gotówkowe - ranking

Porównanie ofert kredytowych dostępnych na rynku wcale nie jest proste - chociaż banki podają zawsze Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania (RRSO) która powinna być łatwym sposobem oceny który z banków zasługuje na reklamowanie się hasłem "najlepsza oferta kredytu gotówkowego", to jednak w praktyce wyłonienie lidera - czyli najbardziej opłacalnego kredytu wymaga wiele czasu i zachodu.

Klientom banków z pomocą w tej sytuacji przychodzą porównywarki finansowe, jak np. Comperia, które na bieżąco porównują aktualną ofertę kredytową wielu banków, ułatwiając klientom dokonanie najlepszego wyboru.

Dla ułatwienia - w poniższym zestawieniu podane są kwoty rat dla jednakowej kwoty kredytu i jednakowego okresu kredytowania.

 

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy dla siebie:

 

 

Kategorie: 
Oceń ten artykuł: 
Average: 5 (2 votes)